راهنمای نویسندگان

لطفا از مراجعه حضوری و تماس تلفنی جدا خودداری فرمائید. در صورت وجود هرگونه سوال، برای نشریه ایمیل ارسال فرمائید. به ایمیل شما در 24 ساعت کاری پاسخ داده خواهد شد.

 

نکات مهم قبل از ارسال مقاله:

*** مقاله‌های ارسالی توسط دانشجویان و اعضای هیئت علمی آموزشی و پژوهشی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی باید با ایمیل سازمانی یا دانشگاهی آن‌ها ارسال شود. ***

1. لطفا آیین‌نامه پیشگیری از سرقت و تقلب علمی در ذیل این صفحه و پرسش‌های متداول را به طور دقیق مطالعه فرمایید.

2. در صورت عدم رعایت راهنمای تدوین مقاله پذیرفته نخواهد شد.

3. اگر فرمت تدوین مقاله توسط سیستم شما به درستی دریافت نشد، لطفاً بر روی کلمه اینجا راست‌کلیک نموده، فایل را بر روی رایانه خود ذخیره و سپس مشاهده نمایید و در صورت امکان از مرورگر فایرفاکس یا اکسپلورر استفاده کنید.

4. بر اساس مصوبه شورای سردبیران دانشکده مدیریت دانشگاه تهرانبه شماره 92/1027247 مورخ  1392/11/14، از هر نویسنده در هر سال تنها یک مقاله بررسی و در صورت تایید چاپ خواهد شد، از اینرو اگر حتی یکی از نویسندگان مقاله، مقاله‌ای در دست چاپ و یا بررسی در دفتر نشریه داشته باشد، از دریافت مقاله معذوریم.

 استاد و پژوهشگر گرامی لطفاً پس از مطالعه نکات مهم و  آیین‌نامه پیشگیری از تقلب علمی به روش ذیل مقاله را ارسال کنید.

1. محورها و موضوعات نشریه را از  اینجا بارگیری کنید و مطمئن شوید مقاله شما مرتبط با یکی از موضوعات و محورهای نشریه است.

2. فقط و فقط چهار فایل برای نشریه ارسال کنید، فایل مشخصات نویسندگان، فایل اصلی مقاله،  فایل فرم تعارض منافع و فایل فرم تعهد نویسندگان.

نکته مهم : در زمان بارگذاری فایل در سامانه، از شما خواسته شده تصاویر و جدول‌ها را جداگانه ارسال کنید، لطفاً بدون توجه به این موضوع فقط چهارفایل  ذیل را ارسال کنید.

-چکیده فارسی و انگلیسی مقاله باید ساختار یافته بوده و شامل بخش‌های هدف، روش، یافته‌ها و نتیجه‌گیری باشد. یادآوری می‎شود که تمام این بخش‎ها در خط جداگانه‎ای نوشته می‎شوند. لطفا این موارد را رعایت کنید.

- فاصله متن چکیده از کناره صفحه 4.5 و فاصله متن اصلی مقاله از کناره صفحه 2.5 سانتی متر باشد.

3. فرمت فایل مشخصات نویسندگان را از اینجا دانلود کنید و اطلاعات را بر روی این فایل بارگذاری کنید.

4.  فرمت و  فایل اصلی مقاله را از اینجا  بارگیری کنید و مقاله را دقیقاً بر اساس راهنمای تدوین گفته شده در همین فرمت تنظیم و ارسال کنید.

5. فرمت  و فایل فرم تعارض منافع را از اینجا بارگیری کنید.

6. فرمت و فایل فرم تعهد نویسندگان را از اینجا بارگیری کنید.

7. لطفا برای ترجمه چکیده مقاله به انگلیسی فقط به ترجمه Google Translate اکتفا نکنید و واژگان تخصصی را به درستی ترجمه کنید.

8. لطفا برای اعمال نیم‌فاصله در فایل مقاله از  (ctrl+shift+2) استفاده کنید. لازم به ذکر است که صفحه کلید شما باید در حالت زبان فارسی باشد.  

 

هزینه ارسال مقاله:

 بر اساس تبصره بند 3 ماده 9 آیین‌نامه نشریات علمی کشور مصوب 90/11/8 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبه 92/11/14 هیئت رییسه محترم دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و مصوبه 92/11/13 شورای سردبیران نشریه های علمی- پژوهشی دانشکده مدیریت و مصوبه 95/8/9 سی و پنجمین جلسه شورای پژوهشی دانشکده مدیریت، از نویسندگان مقالات مبلغ یک میلیون و دویست هزار ریال برای داوری و در صورت پذیرش نهایی مقاله، هزینه ویراستاری بر اساس تعداد صفحات مقاله، به موسسه ویراستاری انتشارات دانشگاه تهران پراخت می شود.

 

لازم به ذکر است در صورت عدم رعایت راهنمای نویسندگان و عدم توجه به حوزه موضوعی و اهداف و چشم‌انداز نشریه و رد شدن مقاله توسط داوران، هزینه داوری به نویسنده برگردانده نخواهد شد.

 نکات بسیار مهم :

1. مقاله‌های دریافتی قبل از ارسال به داوری توسط کارشناسان نشریه و کمیته علمی مورد بررسی قرار می‌گیرند و ممکن است در این مرحله رد شوند که نیازی به پرداخت وجه نیست.
2. بدیهی است واریز وجه به منزله پذیرش مقاله نخواهد بود و ممکن است مقاله ارسالی در مرحله داوری رد شود و مبلغ واریزی به هیچ وجه قابل برگشت نیست.
3. موعد پرداخت هزینه توسط دفتر نشریه از طریق سامانه به اطلاع نویسنده مسئول خواهد رسید و مقاله در قسمت «مقالات ارسال شده به نویسنده برای پرداخت هزینه» در صفحه شخصی نویسنده مسئول قرار می‌گیرد. لطفاً پیش از این مرحله مبلغی پرداخت نکنید.
4. پرداخت هزینه مقالات از طریق درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملت انجام می‌شود.
5. بعد از ورود به صفحه پرداخت اینترنتی در قسمت شناسه پرداخت‌کننده، شناسه واریز 3202202202151 را وارد نمایید.

 

آیین‌نامه پیشگیری از سرقت و تقلب علمی

  ثبت مقاله در سامانه مدیریت نشریه‌های دانشکده مدیریت با ارسال ایمیل به کلیه نویسندگان مقاله اطلاع داده خواهد شد. بدیهی است درج نام نویسندگان در مقاله به منزله نقش اساسی ایشان در تدوین مقاله است، در صورتی که نویسندگان مقاله در تدوین مقاله نقشی نداشته‎اند و از نام آنها سوءاستفاده شده است، لطفاً مراتب را بلافاصله از طریق ایمیل دریافتی اطلاع دهند. همه نویسندگان مقاله در مورد اصالت اثر مسئول هستند. حق ارزیابی موارد سرقت علمی و سلب اعتبار برای نشریه محفوظ است.

بعد از ارسال مقاله به سامانه نشریه، تحت هیچ شرایطی جایگاه نویسندگان اول، مسئول و ... تغییر نخواهد کرد.

سرقت علمی شکل­‌های گوناگونی دارد از جمله:

الف. ثبت مقاله دیگران به نام خود؛

ب. درج نام نویسندگان و پژوهشگرانی که در مقاله نقشی نداشته‌اند؛

ج. کپی‌­برداری یا تکرار بخش‌های قابل­ توجهی از مقاله دیگر (حتی اگر مقاله کپی شده مربوط به یکی از نویسندگان مقاله جدید باشد)؛

د. طرح نتایج حاصل از پژوهش‌های دیگران به نام خود؛

هـ. چاپ مکرر مقاله توسط نویسنده واحد در چند نشریه؛

و. بیان نتایج نادرست و خلاف یافته‌های علمی یا تحریف نتایج حاصل از پژوهش؛

ز. استفاده از داده‌های نامعتبر یا دستکاری در داده‌های پژوهش.

موارد سرقت علمی توسط مسئولان نشریه بررسی و برای حراست از اعتبار و زحمات دیگر پژوهشگران، بدون هیچ تساهل و چشم‌پوشی با توجه به میزان سرقت علمی به شرح ذیل برخورد قانونی می‌شود:

1. مقاله رد خواهد شد و در صورت چاپ از روی وبگاه نشریه برداشته خواهد شد.

2. اسامی همه نویسندگان مقاله در سیاه‌نامه نشریه‌‎های دانشگاه تهران قرار خواهد گرفت.

3. از مراجع قضایی ذی‎صلاح پیگیری حقوقی خواهد شد.

4. طی یک نامه رسمی پرونده سرقت علمی با سایر دانشگاه‌ها و نشریه‌های داخلی و خارجی مرتبط به اشتراک گذاشته خواهد شد.

5. مراتب طی یک نامه رسمی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دانشگاه‌ها، مؤسسه‌ها، نشریه‌ها و هر محلی که نویسندگان از امتیاز چاپ این مقاله استفاده کرده‎اند، اطلاع داده خواهد شد.